שכונות

קטמון הישנה

קטמון הישנהקטמון הישנה מכונה "גן הפרחים של ירושלים". קטמון הישנה, שראשיתה בימי המנדט הבריטי, ממוקמת בין שכונת טלביה מצפון והמושבות הגרמנית והיוונית ממזרח.

למידע נוסף אודות קטמון הישנה

 

בקעה

בקעהבקעה מורכבת בעיקר מבתים ערביים מסורתיים, שרבים מהם שופצו והורחבו לאחרונה. השם "בקעה" – "עמק" בערבית – משמש אינדיקציה לטופוגרפיה של האזור.

למידע נוסף אודות בקעה

טלביה

טלביהטלביה נחשבת לאחת השכונות היפות ביותר כמו גם האמידות ביותר בירושלים (הרחובות האמידים ביותר הם חובבי ציון, דיזראלי ודובנוב).

למידע נוסף אודות טלביה

 

רחביה

רחביהרחביה עם הארכיטקטורה וההיסטוריה הייחודיות לה, ממוקמת ליד שערי חסד, מצפון לטלביה ולקטמון הישנה. הווילות הגדולות והמרשימות מבחינה ארכיטקטונית משקפות את המצב הכלכלי והחברתי של בעליה המערביים המשכילים.

למידע נוסף אודות רחביה

המושבה הגרמנית

המושבה הגרמניתהמושבה הגרמנית נוסדה בשנת 1868 על ידי הטמפלרים הגרמנים, וניבנו בה רחובות צרים, גדרות אבן, גגות מסוככי עצי אורן וברוש ושפע של ירק. רחוב עמק רפאים, המתפרש משני צידי השכונה, הוא אחד הרחובות הפופולאריים ביותר בירושלים.

למידע נוסף אודות המושבה הגרמנית

 

שערי חסד

שערי חסדשכונת שערי חסד הדתית היא שכונה עשירה, המאופיינת באווירה חמה, שקטה ומשפחתית. היא מורכבת בעיקר מבתים בני קומה אחד צמודים או בודדים בבעלות פרטית, שלהם חצרות ארוכות וצרות.

למידע נוסף אודות שערי חסד

ימין משה

ימין משה השכונה הקרויה על שם סר משה מונטיפיורי, ממוקמת בסמוך לשכונת משכנות שאננים מול צידה המערבי של העיר העתיקה. היא הוקמה מחוץ לחומות העיר העתיקה בשנת 1893.

למידע נוסף אודות ימין משה

 

ממילא

ממילאThe ממילא – בערבית "זה שבא מאלוהים" – ממוקמת בעמק המחבר בין שער יפו של העיר העתיקה לעיר החדשה. זו היא השכונה הקרובה ביותר לעיר העתיקה.

למידע נוסף אודות ממילא

מחנה ישראל (לשעבר "המוגרבים" \ "המערביים")

מחנה ישראלהשכונה נבנתה על ידי המוגרבים (המערביים) וכדי שהם יאכלסו אותה. מחנה ישראל ומשכנות שאננים הן השכונות היהודיות הראשונות שנבנו מחוץ לחומות העיר העתיקה.

למידע נוסף אודות מחנה ישראל

 

הרובע היהודי

הרובע היהודיהרובע היהודי ממוקם בחלק הדרום מזרחי של העיר העתיקה. הוא גובל בהר הבית וכולל בתוכו את הכותל המערבי ואת עיר דוד.

למידע נוסף אודות הרובע היהודי