תהליך הרכישה

הסוכנים המנוסים והמקצועיים מאוד של Colony ינחו אתכם לאורך התהליך כולו:

 1. הערכת התקציב שלכם ודרישותיכם מהנכס.

 2. הערכת עלויות

  מניסיוננו גילינו שעל קונה הנכס להביא בחשבון סכום נוסף של 4 עד 9 אחוזים כדי לכלול: שכ"ט מתווך, שכ"ט עורך דין, מס רכישה ו/או מיסים (אלא אם כן אתם זכאים לפטור ממס), בנוסף במידת הצורך עלויות שיפוץ, תשלום למובילים והחלפת ריהוט ישן או ריהוט שלא יתאים לבית החדש.
 3. בדיקת משכנתאות.

 4. בדיקת נכסים.

 5. הערכת הנכסים וקבלת החלטה.

 6. מומלץ מאוד לשכור מהנדס מקצועי לשם בדיקת הנכס לפני חתימה על ההסכם. בדיקה שכזו עשויה לזהות דליפת

  בדיקת מהנדס את הנכס

  מים, יסודות פגומים, תוספות הבנויות בצורה גרועה וכן הלאה. בדיקה מקצועית בהחלט עשויה להיות שווה את ההוצאה.
 7. טיפול במסמכים ובענייני מיסוי

  • רישום הזכויות בנכס במשרד רישום המקרקעין (ה"טאבו").
  • בדיקת שעבודים.
  • מס רכישה בגובה 0.5% - 5% מערך הנכס מוטל על כל רכישות הנדל"ן. קריטריון המס מבדיל בין קונים שבבעלותם נכסים אחרים, ובין אלו שאין בבעלותם נכסים אחרים. אם בבעלותכם בית חדש אך טרם מכרתם את ביתכם הישן, עומדת לרשותכם שנה אחת לעשות כן מבלי להיכלל בקטגורית "בעלים מרובים". אנו נשמח לדון עמכם במצבכם ולבדוק אם תוכלו לבקש להיכלל בקטגוריה של הפחתת מס.
  • דולר \ שקל – בעוד מחירי הנדל"ן בישראל נקבעים לעיתים בדולרים, התשלום נעשה תמיד בשקלים. כאשר המחיר נקבע בדולרים מומלץ לשמור את כספכם בחשבון חסכון דולרי ולהיפך.
 8. טיפול משפטי ושכר טרחת עורכי דין

  כמו בכל רכישת נדל"ן, מומלץ להשתמש בשירותיו המקצועיים של עורך דין. כאשר עורכים עסקת נדל"ן מיד שנייה, שני הצדדים מביאים את עורכי הדין שלהם ומשלמים שכר טרחה בגובה של בין 0.5% - 5% ממחיר הנכס עבור עריכת חוזה. אנו נשמח לסייע לכם במידע בנוגע לנושאים משפטיים, סוגיות מס ומשכנתאות. אנא צרו עמנו קשר.
 9. חתימה על החוזה.

 10. שיפוץ

  ברוב המקרים, הקונים רוצים לערוך מספר שיפוצים בנכס. השיפוץ עשוי לכלול את ההוצאות הבאות: שכירת מעצב פנים ו\או קבלן, שדרוג המטבח והכלים הסניטאריים, וכו'. מומלץ מאוד להעריך את עלויות השיפוץ לפני הרכישה.
 11. ניהול הנכס, כאשר נדרש.